4. ročník Běhu pro Jedličku měl rekordní účast

20.6.2023

Ve čtvrtek 15. června proběhla na Vyšehradě již tradiční sportovně-charitativní akce Běh pro Jedličku. Akci pořádala Nadace Jedličkova ústavu na podporu dětí a mládeže s postižením. Počasí organizátorům i běžcům přálo a těší nás hojná účast, slova podpory i pozitivní reakce na průběh akce.

 

 

Celkem se Běhu pro Jedličku zúčastnilo přes 700 běžců. Výtěžek ze startovného, prodeje běžeckých triček, příspěvků návštěvníků a z podpory našich partnerů činí krásných 250 000 Kč a bude věnován v plné výši dětem a mládeži s postižením.

 

 

Překážka jako symbol

Pro závodníky jsme měli připravených několik závodních okruhů po Vyšehradě a vyšehradských hradbách v různé délce a s různou obtížností. Jednotlivé trasy obsahovaly symbolické překážkové zóny, které reprezentovaly bariéry, se kterými se denně setkávají děti a mládež s tělesným postižením.

 

 

 

Běžely i školy

Čtvrtý ročník Běhu pro Jedličku byl nově rozšířen o dopolední běhy žáků 2. stupně základních škol a studentů středních škol. Účast byla rekordní – běhu se zúčastnilo 47 týmů škol, která byly převážně z Prahy, ale některé školy nám přijely z větší dálky např. z Mělníka, Zruče nad Sázavou a jedna dokonce až z Vrchlabí. Celkem běželo 428 dětí a moc si vážíme takové účasti.

 

 

Propojování se světem handicapu

Propojování zdravých lidí s lidmi s postižením bylo hlavním tématem celého doprovodného programu a byl pro návštěvníky zajímavým zpestřením Běhu pro Jedličku. Studenti z Jedličkova ústavu si připravili povídání o životě s postižením, se soutěží o drobné ceny na stánku a s prezentací ergoterapeutických pomůcek. Návštěvníci akce se tak mohli seznámit například s pomůckami na zapínání knoflíků, odemykání nebo s navlékačem ponožek a mohli si také vyzkoušet slalom na invalidním vozíku.

 

 

Děkujeme za hojnou účast a podporu a těšíme se na příští ročník!

Fotografie z akce si můžete prohlédnou zde:

https://nadaceju.rajce.idnes.cz/Beh_pro_Jedlicku_2023 

 

Jak přispět

Platební příkaz:

Transparentní účet 350 350/5500

On-line platební bránou:

pomocí Darujsprávně.cz

Dárcovská SMS

DMS PROJEDLICKU 30
DMS PROJEDLICKU 90
DMS TRV PROJEDLICKU 90
další informace o DMS pro NJÚ

Další metody

Na vybraných místech můžete přispět do našich kasiček nebo se zúčastněte některé z našich předem avizovaných akcí a kupte něco v našem stánku.

Sponzoři a partneři

Ahrend Marketingová aplikace pro podporu prodeje a automatizaci zákaznické péče nám pomáhá s rychlým, bezpečným a spolehlivým doručením hromadných e-mailů.

Jsme na sociálních sítích

Nadace

Nadace Jedličkova ústavu
Na Topolce 1713/1a
140 00 Praha 4

Návštěvní hodiny kanceláře:
Pondělí: 8:00-11:00
Středa: 12:30–15:00
Pátek: 12:30-16:00

Kontakt

Tel.: +420 241 083 554
Mobil: +420 777 023 411
E-mail: info@nadaceju.cz

Pro Nadaci JÚ navrhla a vytvořila mevia.cz