Běh pro Jedličku 2022

5.5.2022

Běžte a pomáhejte s námi! 

Ve čtvrtek 16. června proběhne charitativní sportovní akce „Běh pro Jedličku“, kterou pořádá Nadace Jedličkova ústavu již třetím rokem. Běh bude oficiálně odstartován v 15 hodin v areálu Jedličkova ústavu a Nadace celý výtěžek ze startovného věnuje na podporu dětí a mládeže s tělesným nebo kombinovaným postižením.

Jedličkův ústav je více než sto let nedílnou součástí Vyšehradu, a proto se poběží symbolicky po vyšehradských hradbách, kolem dominant Vyšehradu – baziliky sv. Petra a Pavla, rotundy sv. Martina a také kolem nejstarší budovy Jedličkova ústavu, kde roky působil jeho zakladatel prof. Rudolf Jedlička.

Překážka jako symbol

Pro závodníky máme připravených několik závodních okruhů v různé délce a s různou obtížností – od dětských na 80 a 150 metrů až po ty náročnější na 3600 a 4900 metrů. Jednotlivé trasy budou obsahovat překážkové zóny, které budou symbolizovat bariéry, se kterými se denně setkávají děti a mládež s tělesným postižením,“ řekla výkonná ředitelka Nadace Jedličkova ústavu Markéta Balvínová.

Patrony běhu jsou: herec Vladimír Polívka, moderní pětibojař a olympijský vítěz z Londýna 2012 David Svoboda a zápasník a reprezentant ČR na LOH 2021 v Tokiu Artur Omarov. Čestným předsedou závodu je prof. Ing. Václav Bunc CSc. – emeritní děkan Univerzity Karlovy. Záštitu nad celou akcí převzala předsedkyně sociálního výboru a zastupitelka MHM Prahy Mgr. Eva Horáková.

Rozcvička s olympijským vítězem

Návštěvníci se mohou těšit na bohatý doprovodný program. Běh hlavních kategorií pro dospělé se zahájí rozcvičkou s olympijským vítězem Davidem Svobodou. Děti se mohou těšit na divadelní představení „První pomoc se záchranářem Markem“ a stánek Besip se zábavným programem. Pro závodníky bude připraveno zdravé občerstvení.

Hlavní cena

Hlavní cenu Běhu pro Jedličku jsme se rozhodli vylosovat ze všech startujících dospělých účastníků bez ohledu na dosažený čas. Na výherce bude čekat osobní vůz s plnou nádrží na víkend zdarma od Auto Palace Butovice.

Více informací a možnost registrace na www.behprojedlicku.cz.

Nadace Jedličkova ústavu:

Nadace Jedličkova ústavu byla založena 22. října 1990. Základním posláním je shromažďování finančních prostředků a jiných hodnot za účelem zlepšení komplexní rehabilitační péče o děti a mladé lidi s tělesným handicapem. Pomoc je směřována ke klientům a absolventům Jedličkova ústavu a  škol a také k neziskovým organizacím v celé ČR, které mají podobné poslání jako Nadace.

Jak přispět

Platební příkaz:

Transparentní účet 350 350/5500

On-line platební bránou:

pomocí Darujsprávně.cz

Dárcovská SMS

DMS PROJEDLICKU 30
DMS PROJEDLICKU 90
DMS TRV PROJEDLICKU 90
další informace o DMS pro NJÚ

Další metody

Na vybraných místech můžete přispět do našich kasiček nebo se zúčastněte některé z našich předem avizovaných akcí a kupte něco v našem stánku.

Sponzoři a partneři

Jsme na sociálních sítích

Nadace

Nadace Jedličkova ústavu
Na Topolce 1713/1a
140 00 Praha 4

Návštěvní hodiny kanceláře:
Pondělí: 8:00-11:00
Středa: 12:30–15:00
Pátek: 12:30-16:00

Kontakt

Tel.: +420 241 083 554
Mobil: +420 777 023 411
E-mail: info@nadaceju.cz

Pro Nadaci JÚ navrhla a vytvořila mevia.cz