Blíží se 19. ročník Abilympiády pro děti a mládež 2023

7.3.2023

Ještě do 14. dubna 2023 se zájemci mohou hlásit na Abilympiádu pro děti a mládež 2023, která je tradičním setkáním mladých lidí se zdravotním postižením. Lidí, kteří jsou šikovní. Ti změří svoje síly v různých disciplínách. Již 19. ročník se koná v sobotu 13. května v areálu Jedličkova ústavu a škol v Praze. Za organizací stojí Nadace Jedličkova ústavu společně s Jedličkovým ústavem a školami.

 Abilympiádu v posledních letech bohužel přerušila epidemiologická omezení Covidu 19.  „Akce se znovu koná po tříleté přestávce a jsme rádi, že můžeme opět navázat na tradici soutěže. Účastnit abilympiády se mohou všechny děti a mladí lidé se zdravotním postižením ve věku od 6 do 18 let z celé České republiky. Těšíme se na nová setkání,“ řekla výkonná ředitelka Nadace Jedličková ústavu Markéta Balvínová.

Hlavním cílem abilympiády je všestranná podpora dětí s různým typem postižení v dovednostech, které pak využijí v běžném životě a praxi. „Jedná se o milou příležitost – setkání více než 100 dětí a mladých lidí ze zařízení pečujících o mládež se zdravotním postižením z celé České republiky. Většina z nich tu má možnost vyměnit si své vlastní zkušenosti a najít si nové přátele,“ uvedl vedoucí abilympiády Martin Knapp.  

   

Na programu bude 11 různých disciplín, zaměřených na praktické dovednosti soutěžících. Své umění předvedou při aranžování květin, keramice, korálkování, skládání lega, malování, malování na sklo, práci se dřevem, skládání puzzle, studené kuchyni, tkaní a vyšívání, to vše pod přísnými zraky rozhodčích. Moderátorem akce bude stejně jako v předchozích ročnících Martin Zach,  který je nejenom velký profesionál, ale také může sloužit jako motivace pro zúčastněné děti, že i z vozíku toho mohou hodně zvládnout, když budou chtít.

Přihlašování je možné do 14. 4. 2023 na webových stránkách: www.abiprodeti.cz

Abilympiáda má v České republice, ale i ve světě, vybudovanou tradici. Má původ v Japonsku, které bylo první zemí, která se pokusila důsledněji řešit problematiku zaměstnávání zdravotně postižených. Protože anglické slovo „ability“ znamená „schopnost“, bylo hnutí pojmenováno „abilympics movement“ neboli abilympijské hnutí. V souvislosti s tímto hnutím vznikly abilympiády – soutěže pracovních schopností a dovedností zdravotně postižených. Abilympijskému hnutí se věnuje většina států jihovýchodní Asie a postupně se jeho myšlenky rozšířily i do Evropy, Ameriky a Austrálie.

Jak přispět

Platební příkaz:

Transparentní účet 350 350/5500

On-line platební bránou:

pomocí Darujsprávně.cz

Dárcovská SMS

DMS PROJEDLICKU 30
DMS PROJEDLICKU 90
DMS TRV PROJEDLICKU 90
další informace o DMS pro NJÚ

Další metody

Na vybraných místech můžete přispět do našich kasiček nebo se zúčastněte některé z našich předem avizovaných akcí a kupte něco v našem stánku.

Sponzoři a partneři

Ahrend Marketingová aplikace pro podporu prodeje a automatizaci zákaznické péče nám pomáhá s rychlým, bezpečným a spolehlivým doručením hromadných e-mailů.

Jsme na sociálních sítích

Nadace

Nadace Jedličkova ústavu
Na Topolce 1713/1a
140 00 Praha 4

Návštěvní hodiny kanceláře:
Pondělí: 8:00-11:00
Středa: 12:30–15:00
Pátek: 12:30-16:00

Kontakt

Tel.: +420 241 083 554
Mobil: +420 777 023 411
E-mail: info@nadaceju.cz

Pro Nadaci JÚ navrhla a vytvořila mevia.cz