K Vánocům … kolíček!

25.11.2020

 

Vyvrcholením 1. ročníku naší kampaně Zelený kolíček bude předvánoční aukce jedinečných maxi kolíčků. Podpořili nás známé osobnosti – herci, moderátoři, výtvarníci a návrháři a další, kteří nám věnovali svůj vzácný čas, aby nám pomalovali nebo jinak ozdobili a poskytli do držby své kolíčky.

Už šíříme mezi lidmi myšlenku Zeleného kolíčku, která vyzývá k většímu propojení. Myšlenku, že bychom rádi spojili dva světy – svět zdravých lidí a lidí s handicapem, které odjakživa od sebe dělí jakási neviditelná zeď. Snažíme se veřejnost vyzvat, abychom se navzájem respektovali, aby lidé neodvraceli hlavu, navázali kontakt s člověkem s handicapem a bez předsudků udělali ten pomyslný první krok.

 

Dražba se uskuteční v adventním čase od 3. prosince do 13. prosince 2020 na aukro.cz. Bude to ideální příležitost koupit pro vaše blízké originální vánoční dárek.

Ester Janečková: Jméno Ester v překladu znamená hvězda, takže jsou na mém kolíčku samé hvězdy. Navíc se kolíček bude dražit před Vánocemi a hvězda je jeden z vánoční symbolů.

Marta Jandová: Na kolíček jsem namalovala anděla a zdobí ho také text… Dáváš mi křídla, když se řítím dolů. Držíš mě za ruce, když stojím na vrcholu. Líbáš mé závratě, pevně je za oprať držíš.“

Petr Rychlý: Na kolíček jsem namaloval ptáka loskutáka a propojil tak malování se svojí prací, tvar kolíčku k tomu sám vybízel.“

Ivan Hlas: Do charitativní akce jsem se zapojil moc rád, nejsem zrovna nadaný kreslíř, ale zase je můj kolíček poměrně autentický. Kolíček znamená spojení, tak jsem na něj namaloval chlapce a dívku, jak si dávají pusu.“

Petr Černocká: „Jsem ráda, že jsem měla možnost zapojit se do charitativní akce Zelený kolíček na pomoc dětem s handicapem, rozhodla jsem se na jednu stranu kolíčku namalovat ženu a na druhé straně je kočka, protože kočky jsou prostě úžasní tvorové.“

Dále se do charitativní dražby se zapojili a kolíčky nám ozdobily: Zdeněk Troška, Ivan Mládek, David Prachař, Sabina Laurinová, Alice Bendová, Osmany Laffita, Eliška Balzerová, Jitka Čvančarová, Alice Nellis, Liběna Rochová, Klára Nademlýnská a výtvarníci Jiří Anderle, Boris Jirků, Jiří Brázda a Ivana Minářová.

Současně děkujeme partnerům, kteří se na přípravě aukce podíleli Aukro.cz a pojišťovna Kooperativa.

Přihoďte si na svůj kolíček!

Pomoci nám můžete i vy třeba tím, že budete šířit myšlenku zeleného kolíčku nebo si kolíček koupíte a přispějete taky do veřejné sbírky Nadace Jedličkova ústavu.

Více informací naleznete na https://nadaceju.cz/o-nadaci/zeleny-kolicek/

Jak přispět

Platební příkaz:

Transparentní účet 350 350/5500

On-line platební bránou:

pomocí Darujsprávně.cz

Dárcovská SMS

DMS PROJEDLICKU 30
DMS PROJEDLICKU 90
DMS TRV PROJEDLICKU 90
další informace o DMS pro NJÚ

Další metody

Na vybraných místech můžete přispět do našich kasiček nebo se zúčastněte některé z našich předem avizovaných akcí a kupte něco v našem stánku.

Sponzoři a partneři

Ahrend Marketingová aplikace pro podporu prodeje a automatizaci zákaznické péče nám pomáhá s rychlým, bezpečným a spolehlivým doručením hromadných e-mailů.

Jsme na sociálních sítích

Nadace

Nadace Jedličkova ústavu
Na Topolce 1713/1a
140 00 Praha 4

Návštěvní hodiny kanceláře:
Pondělí: 8:00-11:00
Středa: 12:30–15:00
Pátek: 12:30-16:00

Kontakt

Tel.: +420 241 083 554
Mobil: +420 777 023 411
E-mail: info@nadaceju.cz

Pro Nadaci JÚ navrhla a vytvořila mevia.cz