Sport pomáhá všem!

13.2.2018

 

Charitativní aukce „Sport pomáhá všem!“ je naší aktuální aktivitou, jejímž cílem je dražba předmětů darovaných předními českými sportovci – medailisty ze zimních her a světových či evropských šampionátů. Výtěžek aukce poputuje na podporu sportujících dětí a mladých lidí s handicapem. Aukce proběhne na serveru www.sportovniaukce.cz v termínu 14. – 25. 2. 2018. Aukční suvenýry připomínající významné okamžiky českého sportu jsou v termínu aukce navíc  vystaveny v OC CHODOV v Praze.

Mezi reprezentanty České republiky jsou 2 atleti vozíčkáři – František a Rozálie. Jsou to nadějní atleti, kteří jsou členy Sportovního clubu Jedličkova ústavu Praha. Letos v březnu se chystají na World Para Athletics Grand Prix – závody Světového poháru v atletice vozíčkářů a dalších tělesně postižených, které proběhnou v Dubaji a v nedalekém městě Sharjah. Paralympionik František se věnuje hodu kuželkou a diskem a má již početnou sbírku sportovních trofejí. Závodů v Dubaji se zúčastnil v roce 2017 a mezi světovou elitou zazářil. V kategorii F32 v hodu kuželkou vybojoval zlatou medaili výkonem 30,71 m a nezklamal ani v hodu diskem, kde hodem dlouhým 16,33 m získal stříbrno. A to není vše! Ve městě v Sharjah byl v obou disciplínách na 1. místě. Rozálie, 15-ti letá velmi nadějná atletka, poletí na závody poprvé a bude závodit v hodu oštěpem, diskem a ve vrhu koulí.

Doprovod jim budou dělat zkušení trenéři Pavel Martínek a Klára Jelínková, kteří se našim reprezentantům věnují od počátku jejich sportovní dráhy. Aktuálně se tým věnuje poctivému tréninku a věříme, že se třpyt v Dubaji bude opakovat.

        

Dominik Hašek věnoval do aukce „Sport pomáhá všem!“ jednu ze svých hokejek, Gabriela Koukalová své startovní číslo z loňského Světového poháru v Kontiolahti, Šárka Strachová startovní číslo z olympijského klání v Turíně a např. Eva Samková svetr z nejnovější sportovní kolekce Pchjongčchang 2018. Vše je doplněno originálním podpisem a certifikátem pravosti. V nabídce jsou ale i další vzácné kousky s puncem úspěchu a sportovní historie – svetr, čepice a rukavice Jiřího Rašky. Jde o opravdovou raritu, protože všechny jeho ostatní trofeje       a osobní věci rodina věnovala muzeu ve Frenštátě pod Radhoštěm. 

Termín aukce: 14. – 25. 2. 2018, www.sportovniaukce.cz

Termín výstavy: 9. – 25. 2. 2018, OC CHODOV Praha

SPORT POMÁHÁ VŠEM A POMOCNÍKEM MŮŽETE BÝT I VY!

Děkujeme! Tým Nadace Jedličkova ústavu

P.S. Praha 26. 2. 2018

Aukce měla úspěch – sportovní nadšenci a fanoušci vydražili vzácné suvenýry za krásných 149 644 Kč. Největší bitva se mezi dražiteli odehrála o originální svetr Jiřího Rašky, jehož cena se nakonec vyšplhala na 40 050 Kč, ale velký úspěch měla například i hokejka Dominika Haška s vlastnoručním podpisem, za kterou dal zájemce 20 900 Kč. Všechny finanční prostředky z aukce teď poputují na podporu mladých handicapovaných sportovců ze Sportovního clubu Jedličkova ústavu, kteří budou v březnu reprezentovat Českou republiku na závodech Světového poháru v atletice vozíčkářů a tělesně postižených v Dubaji. Frantovi a Rozálii držíme palce a všem dražitelům děkujeme za podporu!

 

Jak přispět

Platební příkaz:

Transparentní účet 350 350/5500

On-line platební bránou:

pomocí Darujsprávně.cz

Dárcovská SMS

DMS PROJEDLICKU 30
DMS PROJEDLICKU 90
DMS TRV PROJEDLICKU 90
další informace o DMS pro NJÚ

Další metody

Na vybraných místech můžete přispět do našich kasiček nebo se zúčastněte některé z našich předem avizovaných akcí a kupte něco v našem stánku.

Sponzoři a partneři

Ahrend Marketingová aplikace pro podporu prodeje a automatizaci zákaznické péče nám pomáhá s rychlým, bezpečným a spolehlivým doručením hromadných e-mailů.

Jsme na sociálních sítích

Nadace

Nadace Jedličkova ústavu
Na Topolce 1713/1a
140 00 Praha 4

Návštěvní hodiny kanceláře:
Pondělí: 8:00-11:00
Středa: 12:30–15:00
Pátek: 12:30-16:00

Kontakt

Tel.: +420 241 083 554
Mobil: +420 777 023 411
E-mail: info@nadaceju.cz

Pro Nadaci JÚ navrhla a vytvořila mevia.cz