Vyrážíme do ulic na Kolíčkový den. Kolíčkujte s námi a připněte si kolíček i vy!

10.10.2023

Kolíčkový den je sbírkou Nadace Jedličkova ústavu, která má za cíl vybrat finanční prostředky na podporu dětí a mladých lidí s postižením a také šířit osvětu pro lepší komunikaci s lidmi s handicapem. Do sbírky se aktivně zapojí školy a gymnázia, jejichž žáci budou kolíčky prodávat v centru Prahy a okolí nebo přímo ve svých školách. V roce 2023 je Kolíčkový den naplánován 17.října.

 

Jeden kolíček = 20 minut osobní asistence

Kolíček si lidé mohou koupit za minimální příspěvek 50 Kč, což odpovídá nadačnímu příspěvku na 20 minut osobní asistence. Příspěvky budou použity na pořízení kompenzačních pomůcekosobní asistencipracovní tréninky pro lidi s postižením, na podporu volnočasových aktivit a rozvoj dalších zájmů pro pestřejší a plnější život dětí a mládeže s postižením.

 

Kolíček nás spojuje

 “Věděli jste, že si lidé obvykle nezačnou povídat s člověkem s postižením, ale rovnou s jeho asistentem? Obávají se komunikace…” 

V rámci Kolíčkového dne šíříme myšlenku většího propojení zdravých lidí a lidí s handicapem. Zelený kolíček, který si ten den připneme na oblečení, symbolizuje toto spojení. Zakoupením kolíčku lidé přispějí na podporu dětí a mladých lidí s postižením, kterým pomáháme začlenit se do běžného života.

Podívejte se na krátké video, které pro Kolíčkový den připravila režisérka a animátorka Maria Procházková:

 

Příběh kolíčku

Zelený kolíček je pro nás symbolem propojení zdravých lidí a lidí s handicapem. Proč ale právě kolíček? Rádi bychom Vám přiblížili příběh Zeleného kolíčku.  Víte o tom, že jsme se inspirovali opravdovým příběhem bývalého studenta školy Jedličkova ústavu? Jak to celé vlastně bylo? Podívejte se na náš rozhovor s Jakubem, kde naleznete všechny odpovědi: https://youtu.be/5RJ_7pBZ2uE

 

Nadace Jedličkova ústavu potřebuje podpořit více než jindy…

V současné nelehké době Nadace Jedličkova ústavu přichází o dárce a potřebuje pomoci více než jindy. Podpořte nás i vy jako partneři nebo zakoupením kolíčku na jednom z kolíčkových stanovišť 17. října v Praze a okolí nebo zasláním dárcovské SMS ve tvaru: DMS PROJEDLICKU 90 na číslo 87 777. Můžete nás podpořit také libovolnou částkou na transparentní účet Nadace Jedličkova ústavu 350 350/ 5500.

Podpořte nás i vy zakoupení kolíčku a šířením myšlenky Kolíčkového dne.  Děkujeme!

 

 

Jak přispět

Platební příkaz:

Transparentní účet 350 350/5500

On-line platební bránou:

pomocí Darujsprávně.cz

Dárcovská SMS

DMS PROJEDLICKU 30
DMS PROJEDLICKU 90
DMS TRV PROJEDLICKU 90
další informace o DMS pro NJÚ

Další metody

Na vybraných místech můžete přispět do našich kasiček nebo se zúčastněte některé z našich předem avizovaných akcí a kupte něco v našem stánku.

Sponzoři a partneři

Ahrend Marketingová aplikace pro podporu prodeje a automatizaci zákaznické péče nám pomáhá s rychlým, bezpečným a spolehlivým doručením hromadných e-mailů.

Jsme na sociálních sítích

Nadace

Nadace Jedličkova ústavu
Na Topolce 1713/1a
140 00 Praha 4

Návštěvní hodiny kanceláře:
Pondělí: 8:00-11:00
Středa: 12:30–15:00
Pátek: 12:30-16:00

Kontakt

Tel.: +420 241 083 554
Mobil: +420 777 023 411
E-mail: info@nadaceju.cz

Pro Nadaci JÚ navrhla a vytvořila mevia.cz