Bezbarierová doprava na míru

„Nechceme naše klienty hýčkat, chceme jim vytvořit podmínky k plnohodnotnému životu bez bariér“

Lidé žijící v moderním světě jsou předurčeni k žití v neustálém pohybu. Dennodenně se dopravují do škol, do zaměstnání, za svými koníčky, či za návštěvami svých blízkých. Ti, kteří jsou odkázáni k životu na kolečkách, mají na jednu stranu cestování snazší, na stranu druhou obtížnější. Proto Nadace Jedličkova ústavu věnuje nemalou část svých finančních příspěvků právě na projekty s dopravou spojené.

Lukáš: „S Borůvkou jezdím již druhým rokem z internátu Na Topolce do Učiliště s více vadami na Prahu 3. Kdyby řidiči nepřijeli, tak bych do školy nešel…“ 

    

Když se vlády ujme paní Zima a rozprostře na chodníky a vozovky svou bílou nadílku, bylo by pro studentku Jedličkova ústavu a škol v Praze Martinu v podstatě nemožné dostat se do školy. „Ještě, že existuje Borůvka,“ říká mladá dívka, která se díky této obecně prospěšné společnosti, zajišťující vlastní organizaci dopravy lidí s handicapem, může bez problémů dopravovat do školy.

Martina: „Jelikož jsem na vozíku, není pro mě vůbec lehké dopravit se do školy. Moje maminka je technický antitalent, a proto nemá řidičský průkaz. Táta ho má, ale musí být již v 6,30 h v práci, tak mě do školy vozit nemůže.“

Speciální autodoprava také šetří čas. Nebýt jí, musela by Katka na cesty vyrážet o půldruhé hodiny dříve, a navíc v doprovodu osobního asistenta. „Ten mi pomáhá hlavně při najíždění a vyjíždění z metra, protože se mi tam pokaždé zaseknou přední kolečka,“ dělí se o své zkušenosti studentka střední školy Aloise Klara v Praze.

Kateřina: „Po onemocnění dětskou mozkovou obrnou jsem odkázána na elektrický vozík, díky kterému se mohu pohybovat. V Jedličkově ústavu jsem deset let. Autodopravu organizace Borůvka využívám sedm let a jsem s ní moc spokojená.“

    

Jedním dechem rovněž dodává, že je ráda za kamarádský přístup všech řidičů, kteří pro Borůvku jezdí. A rozhodně není jediná, která v tomto ohledu pěje chválu. Takový Luboš oceňuje nejen profesionalitu „mistrů volantu“, ale i hudební vkus řidiče Jakuba, díky němuž poznal řadu nových kapel.

Lubomír: „Vozem Borůvky jsem dopravován z Vyšehradu na Jarov a zpět. Nikdy se mi nestalo, že bych na nějakou přednášku dorazil pozdě.“ 

Nadace Jedličkova ústavu dlouhodobě podporuje provoz speciálně upravených mikrobusů, které fungují převážně pro děti a mládež z Jedličkova ústavu a škol. Vlastní organizaci dopravy zajišťuje obecně prospěšná společnost  Borůvka, která je dlouhodobým partnerem naší Nadace ve spolupráci s S-Mobil, s. r. o.

Naše nadace přispívá částkou 720 000 Kč na mzdy pro řidiče této bezbariérové individuální dopravy. Pokud chcete podpořit provoz služby, která pomáhá v každodenním životě dětí a mladých lidí s postižením, můžete tak učinit následujícími způsoby:

 • Příspěvek na transparentní sbírkový účet 350350/5500  
 • Prostřednictvím on-line platby   
 • Odeslání jednorázové dárcovské SMS ve tvaru:
  DMSmezeraPROJEDLICKUmezera30
  DMSmezeraPROJEDLICKUmezera60
  DMSmezeraPROJEDLICKUmezera90
  na telefonní číslo 87 777 nebo trvalé DMS ve tvaru:
  DMSmezeraTRVmezeraPROJEDLICKUmezera30
  DMSmezeraTRVmezeraPROJEDLICKUmezera60
  DMSmezeraTRVmezeraPROJEDLICKUmezera90
  na telefonní číslo 87 777 a každý měsíc Vám bude automaticky odečtena částka 30 nebo 60 nebo 90 Kč.
  Cena DMS je 30 nebo 60 nebo 90 Kč, Nadace Jedličkova ústavu obdrží 29 nebo 59 nebo 89 Kč.
  Více na www.darcovskasms.cz – a také další informace o DMS pro Nadaci JÚ
 • Vhozením peněz do některé z našich kasiček, které najdete na vybraných místech po celé ČR.

Děkujeme jménem těch, kterým individuální bezbariérová doprava pomáhá!

 Aktuální sbírky a projekty

Podpořte Martinovy paraatletické úspěchy

Zatím vybráno:
500 Kč
tedy 2 % z 30 000 Kč.

2%

Nová naslouchadla pro Jaroslava

Zatím vybráno:
32 650 Kč
tedy 131 % z 25 000 Kč.

131%

Eliška s Oldou potřebují nové vozíky

Zatím vybráno:
14 000 Kč
tedy 28 % z 50 000 Kč.

28%

Jak přispět

Platební příkaz:

Transparentní účet 350 350/5500

On-line platební bránou:

pomocí Darujsprávně.cz

Dárcovská SMS

DMS PROJEDLICKU 30
DMS PROJEDLICKU 90
DMS TRV PROJEDLICKU 90
další informace o DMS pro NJÚ

Další metody

Na vybraných místech můžete přispět do našich kasiček nebo se zúčastněte některé z našich předem avizovaných akcí a kupte něco v našem stánku.

Sponzoři a partneři

Jsme na sociálních sítích

Nadace

Nadace Jedličkova ústavu
Na Topolce 1713/1a
140 00 Praha 4

Návštěvní hodiny kanceláře:
Pondělí: 8:00-11:00
Středa: 12:30–15:00
Pátek: 12:30-16:00

Kontakt

Tel.: +420 241 083 554
Mobil: +420 777 023 411
E-mail: info@nadaceju.cz

Pro Nadaci JÚ navrhla a vytvořila mevia.cz