Doprava pro studenty z Jedle

Bezbariérová doprava na míru

„Nechceme naše klienty hýčkat, chceme jim vytvořit podmínky k plnohodnotnému životu bez bariér“

Lidé žijící v moderním světě jsou předurčeni k žití v neustálém pohybu. Dennodenně se dopravují do škol, do zaměstnání, za svými koníčky, či za návštěvami svých blízkých. Ti, kteří jsou odkázáni k životu na kolečkách, mají na jednu stranu cestování snazší, na stranu druhou obtížnější. Proto Nadace Jedličkova ústavu věnuje nemalou část svých finančních příspěvků právě na projekty s dopravou spojené.

„S Borůvkou jezdím již druhým rokem z internátu Na Topolce do Učiliště s více vadami na Prahu 3. Kdyby řidiči nepřijeli, tak bych do školy nešel…“
Lukáš – klient JÚŠ a student Učiliště s více vadami

Bezbarierova doprava 4

Když se vlády ujme paní Zima a rozprostře na chodníky a vozovky svou bílou nadílku, bylo by pro studentku Jedličkova ústavu a škol v Praze Martinu v podstatě nemožné dostat se do školy. „Ještě, že existuje Borůvka,“ říká mladá dívka, která se díky této obecně prospěšné společnosti, zajišťující vlastní organizaci dopravy lidí s handicapem, může bez problémů dopravovat do školy.

„Jelikož jsem na vozíku, není pro mě vůbec lehké dopravit se do školy. Moje maminka je technický antitalent, a proto nemá řidičský průkaz. Táta ho má, ale musí být již v 6,30 h v práci, tak mě do školy vozit nemůže.“
Martina – studentka Jedličkova ústavu a škol v Praze

Bezbarierova doprava 1

Speciální autodoprava také šetří čas. Nebýt jí, musela by Katka na cesty vyrážet o půldruhé hodiny dříve, a navíc v doprovodu osobního asistenta. „Ten mi pomáhá hlavně při najíždění a vyjíždění z metra, protože se mi tam pokaždé zaseknou přední kolečka,“ dělí se o své zkušenosti studentka střední školy Aloise Klara v Praze.

„Po onemocnění dětskou mozkovou obrnou jsem odkázána na elektrický vozík, díky kterému se mohu pohybovat. V Jedličkově ústavu jsem deset let. Autodopravu organizace Borůvka využívám sedm let a jsem s ní moc spokojená.“
Kateřina – klientka JÚŠ a studentka Střední školy Aloise Klara v Praze

Bezbarierova doprava 3

Jedním dechem rovněž dodává, že je ráda za kamarádský přístup všech řidičů, kteří pro Borůvku jezdí. A rozhodně není jediná, která v tomto ohledu pěje chválu. Takový Luboš oceňuje nejen profesionalitu „mistrů volantu“, ale i hudební vkus řidiče Jakuba, díky němuž poznal řadu nových kapel.

„Vozem Borůvky jsem dopravován z Vyšehradu na Jarov a zpět. Nikdy se mi nestalo, že bych na nějakou přednášku dorazil pozdě.“
Lubomír – klient JÚŠ a student Metropolitní univerzity Praha

Bezbarierova doprava 2

Nadace Jedličkova ústavu dlouhodobě podporuje provoz speciálně upravených mikrobusů, které fungují převážně pro děti a mládež z Jedličkova ústavu a škol. Vlastní organizaci dopravy zajišťuje obecně prospěšná společnost  Borůvka, která je dlouhodobým partnerem naší Nadace ve spolupráci s S-Mobil, s. r. o.

Naše nadace přispívá částkou 517 000 Kč na mzdy pro řidiče této bezbariérové individuální dopravy. Pokud chcete podpořit provoz služby, která pomáhá v každodenním životě dětí a mladých lidí s postižením, můžete tak učinit následujícími způsoby:

 

  • Příspěvek na transparentní sbírkový účet 350350/5500 
  • Prostřednictvím on-line platby
  • Odeslání dárcovské SMS ve tvaru DMS PROJEDLICKU na číslo 87 777 v ceně 30 Kč, nebo roční dárcovské SMS – DMS ROK PROJEDLICKU na číslo 87 777
  • Vhozením peněz do některé z našich kasiček, které najdete na vybraných místech po celé ČR.

Děkujeme jménem těch, kterým individuální bezbariérová doprava pomáhá!

 

Zatím vybráno

517 000 Kč

100 % z celkové částky 517 000 Kč

100%

Jak přispět?

  • Příspěvek na transparentní sbírkový účet 350350/5500
  • Odeslání dárcovské SMS ve tvaru DMS PROJEDLICKU 30 na číslo 87 777 v ceně 30 Kč, nebo dárcovské SMS – DMS TRV PROJEDLICKU 30 pro trvalou měsíční podporu v ceně 30 Kč každý měsíc na číslo 87 777. Další informace o DMS pro NJÚ.
  • Vhozením peněz do některé z našich kasiček, které najdete na vybraných místech po celé ČR.

Jak přispět

Platební příkaz:

Transparentní účet 350 350/5500

On-line platební bránou:

pomocí Darujsprávně.cz

Dárcovská SMS

DMS PROJEDLICKU 30
DMS PROJEDLICKU 90
DMS TRV PROJEDLICKU 90
další informace o DMS pro NJÚ

Další metody

Na vybraných místech můžete přispět do našich kasiček nebo se zúčastněte některé z našich předem avizovaných akcí a kupte něco v našem stánku.

Sponzoři a partneři

Ahrend Marketingová aplikace pro podporu prodeje a automatizaci zákaznické péče nám pomáhá s rychlým, bezpečným a spolehlivým doručením hromadných e-mailů.

Jsme na sociálních sítích

Nadace

Nadace Jedličkova ústavu
Na Topolce 1713/1a
140 00 Praha 4

Návštěvní hodiny kanceláře:
Pondělí: 8:00-11:00
Středa: 12:30–15:00
Pátek: 12:30-16:00

Kontakt

Tel.: +420 241 083 554
Mobil: +420 777 023 411
E-mail: info@nadaceju.cz

Pro Nadaci JÚ navrhla a vytvořila mevia.cz