„Pracuji, tedy jsem!“

Najít si práci není jednoduchou záležitostí, natož, když máte nějaký handicap. Projekt „Pracuji, tedy jsem“ se to snaží měnit a umožnit lidem s tělesným postižením získat pracovní zkušenosti, vlastní sebevědomí a najít si práci.

V TA KAVÁRNĚ a Obchůdku Borůvka na Vyšehradě probíhá intenzivní pracovně-tréninkový program pro lidi s tělesným handicapem. V rámci deseti-měsíčního tréninku se jeho účastníci učí základním pracovním návykům, jako je docházka podle rozvrhu, omluvy v případě absencí, příprava kávy a jiných nápojů, základy účetnictví, práce v týmu, komunikaci se zákazníky a zvládání pracovní zátěže.

Takavarna 1

Dvakrát kapučíno?

Trénink klientům umožní rozvinout vlastní iniciativu, samostatnost a nezávislost na sociálních a pomocných službách. Důležitou součástí tréninku je pomoc s hledáním pracovního uplatnění po jeho skončení. Nevychovává kavárníky a prodavače, ale budoucí zaměstnance, kteří uplatňují získané dovednosti na trhu práce. Projekt má velkou úspěšnost. 70 % našich účastníků si po jeho skončení najde práci!

Takavarna 2

… a přiobjednáme chlebíčky s vajíčky.

„Kvůli mé špatné krátkodobé paměti a zhoršené prostorové orientaci jsem u každého pracovního pohovoru pohořel. Teprve v TA KAVÁRNĚ jsem na základě upraveného tempa mohl zjistit, co všechno zvládnu. Po 10 měsících už pracovní pohovor probíhal zcela jinak, protože jsem získal sebevědomí a vím, co dokážu. Mám teď práci v úklidové firmě.“ (Martin)

Takavarna 3

Pizzu si přejete ohřát?

„Poté, co jsem se naučila komunikovat s kolegy a zákazníky a pracovat s podkladnou, jsem našla práci ve firmě Astron, kde kompletuji kartónové výrobky.“ (Šárka)

„Tréninkový program mě zasvětil do správné přípravy kávy. Dokázal jsem si, že jsem schopný pracovat spolehlivě a svědomitě. Pomohl mi nastartovat mou pracovní dráhu, pomohl mi taky přístup všech z Borůvky, poznal jsem nové lidi a navázal kontakty. Naučil jsem se pracovnímu režimu. Poznal jsem, jak se správně připravuje káva a také se ji naučil pít.“ (Roman – pracuje ve Starbucks Coffee)

V prosinci 2015 ukončili 10 měsíční pracovní trénink Jana, Petra, Ondra, Roman, Lenka a Šárka.

Takavarna 4

Tady to je černé na bílém.

A co chystají ostatní, které jsme ještě nezmínili? Lenka našla práci ve firmě Skoba, kde vyrábí knihtiskařské produkty. Ondra je na praxi na pokladně kina Světozor a rýsuje se, že ho zde zaměstnají. Petru čeká praxe ve firmě Hračkotéka, kde bude vkládat data do jejich e-shopu a Jana na svou příležitost ještě čeká.

V letošním roce jsou v tréninku Michal, Šimon, Dan, Ondra, Markéta, Jirka, Martin, Jana a Nina. Pomozte jim získat zkušenosti, aby si pak mohli najít jejich vysněnou práci!

Projekt je realizovaný naší kamarádskou společností Borůvka Praha o.p.s., která vznikla v důsledku nové právní úpravy činnosti nadací oddělením od Nadace Jedličkova ústavu v roce 1998. Naše nadace dlouhodobě podporuje provoz TA KAVÁRNY a Obchůdku Borůvka a přispívá částkou 300 000 Kč na mzdy trenérů. Pokud chcete podpořit chod tohoto tréninkového programu, který při zařazení na pracovní trh mladým lidem s postižením, můžete tak učinit následujícím způsobem:

 

 • Příspěvkem na transparentní sbírkový účet 350350/5500 
 • Prostřednictvím on-line platby  
 • Odeslání jednorázové dárcovské SMS ve tvaru:
  DMSmezeraPROJEDLICKUmezera30
  DMSmezeraPROJEDLICKUmezera60
  DMSmezeraPROJEDLICKUmezera90
  na telefonní číslo 87 777 nebo trvalé DMS ve tvaru:
  DMSmezeraTRVmezeraPROJEDLICKUmezera30
  DMSmezeraTRVmezeraPROJEDLICKUmezera60
  DMSmezeraTRVmezeraPROJEDLICKUmezera90
  na telefonní číslo 87 777 a každý měsíc Vám bude automaticky odečtena částka 30 nebo 60 nebo 90 Kč.
  Cena DMS je 30 nebo 60 nebo 90 Kč, Nadace Jedličkova ústavu obdrží 29 nebo 59 nebo 89 Kč.
  Více na www.darcovskasms.cz – a také další informace o DMS pro Nadaci JÚ
 • Vhozením peněz do některé z našich kasiček, které najdete na vybraných místech po celé ČR.

Děkujeme jménem těch, kteří i přes svůj tělesný handicap chtějí pracovat!

Zatím vybráno

400 000 Kč

100 % z celkové částky 400 000 Kč

100%

Jak přispět?

 • Příspěvek na transparentní sbírkový účet 350350/5500
 • Odeslání dárcovské SMS ve tvaru DMS PROJEDLICKU 30 na číslo 87 777 v ceně 30 Kč, nebo dárcovské SMS – DMS TRV PROJEDLICKU 30 pro trvalou měsíční podporu v ceně 30 Kč každý měsíc na číslo 87 777. Další informace o DMS pro NJÚ.
 • Vhozením peněz do některé z našich kasiček, které najdete na vybraných místech po celé ČR.

Jak přispět

Platební příkaz:

Transparentní účet 350 350/5500

On-line platební bránou:

pomocí Darujsprávně.cz

Dárcovská SMS

DMS PROJEDLICKU 30
DMS PROJEDLICKU 90
DMS TRV PROJEDLICKU 90
další informace o DMS pro NJÚ

Další metody

Na vybraných místech můžete přispět do našich kasiček nebo se zúčastněte některé z našich předem avizovaných akcí a kupte něco v našem stánku.

Sponzoři a partneři

Ahrend Marketingová aplikace pro podporu prodeje a automatizaci zákaznické péče nám pomáhá s rychlým, bezpečným a spolehlivým doručením hromadných e-mailů.

Jsme na sociálních sítích

Nadace

Nadace Jedličkova ústavu
Na Topolce 1713/1a
140 00 Praha 4

Návštěvní hodiny kanceláře:
Pondělí: 8:00-11:00
Středa: 12:30–15:00
Pátek: 12:30-16:00

Kontakt

Tel.: +420 241 083 554
Mobil: +420 777 023 411
E-mail: info@nadaceju.cz

Pro Nadaci JÚ navrhla a vytvořila mevia.cz