Běžte a pomáhejte s námi – BĚH PRO JEDLIČKU

2.5.2023

 

Ve čtvrtek 15. června proběhne již tradiční sportovně – charitativní akce Běh pro Jedličku. Akci pořádá Nadace Jedličkova ústavu a výtěžek ze startovného věnuje v plné výši na podporu dětí a mládeže s tělesným nebo kombinovaným postižením. Patronem Běhu pro Jedličku je herec Vladimír Polívka, který se na účastníky bude těšit na startu.

Jedličkův ústav je více než sto let nedílnou součástí Vyšehradu, a proto se poběží symbolicky po vyšehradských hradbách, kolem dominant Vyšehradu – baziliky sv. Petra a Pavla a rotundy sv. Martina. Hlavní běh odstartuje v 17 hodin.

Registrace byla již spuštěna a je možné se přihlašovat na stránkách:

www.behprojedlicku.cz. 

 

Překážka jako symbol

Pro závodníky máme připravených několik závodních okruhů v různé délce a s různou obtížností – od dětských na 100 metrů až po ty náročnější na 2800 a 5800 metrů. Jednotlivé trasy budou obsahovat překážkové zóny, které budou symbolizovat bariéry, se kterými se denně setkávají děti a mládež s tělesným postižením,“ řekla výkonná ředitelka Nadace Jedličkova ústavu Markéta Balvínová.

Poběží i školy

Dlouhodobým cílem Nadace Jedličkova ústavu je posílení sociální empatie dětí a větší porozumění lidem s handicapem. Čtvrtý ročník Běhu pro Jedličku bude proto rozšířen o dopolední běhy žáků 2. stupně základních škol a studentů středních škol. Studenti budou závodit v týmech v počtu 5 – 15 běžců, přičemž hodnotit se budou časy pěti nejrychlejších. Běh však nebude jediným hlavním dopoledním programem.

Propojování se světem handicapu

Propojování zdravých dětí s dětmi s handicapem bude hlavním tématem celého dopoledního programu škol. Zajímavostí a zároveň novinkou bude doprovodný program pro školy, který si připravili přímo studenti z Jedličkova ústavu – bude to takové volná beseda a na téma: život s handicapem, s hrou a možností si třeba vyzkoušet, jaké to je jezdit na invalidním vozíku.

 „Jde nám především o to, aby zdravé děti měly možnost setkat se studenty Jedličkova ústavu, aby je měly možnost poznat blíže a zjistit, že se jedná o obyčejně děti – jejich vrstevníky, kteří jsou třeba jen na vozíku. Mohou tak třeba prostřednictvím akce navázat nová přátelství. Zjistí třeba, co obnáší chodit do školy s dětskou mozkovou obrnou, jak funguje vozík nebo společně vyvrátíme mýty o životě s handicapem.“ upřesnila Markéta Balvínová

Pro učitele by setkání mohlo být inspirací pro podporu výuky podobnými projekty přímo v jejich škole.

Těšíme na se na setkání!

Jak přispět

Platební příkaz:

Transparentní účet 350 350/5500

On-line platební bránou:

pomocí Darujsprávně.cz

Dárcovská SMS

DMS PROJEDLICKU 30
DMS PROJEDLICKU 90
DMS TRV PROJEDLICKU 90
další informace o DMS pro NJÚ

Další metody

Na vybraných místech můžete přispět do našich kasiček nebo se zúčastněte některé z našich předem avizovaných akcí a kupte něco v našem stánku.

Sponzoři a partneři

Jsme na sociálních sítích

Nadace

Nadace Jedličkova ústavu
Na Topolce 1713/1a
140 00 Praha 4

Návštěvní hodiny kanceláře:
Pondělí: 8:00-11:00
Středa: 12:30–15:00
Pátek: 12:30-16:00

Kontakt

Tel.: +420 241 083 554
Mobil: +420 777 023 411
E-mail: info@nadaceju.cz

Pro Nadaci JÚ navrhla a vytvořila mevia.cz