Koloběžka DEN 2023 vynesl Nadaci Jedličkova ústavu přes 190 000 Kč. Děkujeme!

5.10.2023

30. 9. 2023, Výstaviště Praha – Holešovice

Když se ohlédneme za 7. ročníkem charitativně – sportovní akce Koloběžka DEN, vidíme spoustu báječných lidí, které spojila záliba v koloběžkách a touha pomáhat. V nadačních kasičkách se během dne nasbíralo krásných 20 425 Kč a celkový výtěžek z akce Koloběžka DEN, včetně startovného a charitativní dražby, činí více než 190 000 Kč. Výtěžek věnuje Nadace Jedličkova ústavu na podporu dětí a mladých lidí s postižením z Jedličkova ústavu.

Celý den se navíc nesl v pohodové atmosféře krásného babího léta. Na místě byl již tradičně připraven YEDOO tým se svojí půjčovnou koloběžek. Koloběžky byly včetně servisu po celý den pro závodníky zdarma.

Akce se zúčastnilo přes 160 jezdců a připraveny byly trasy různých obtížností od těch pro nejmenší až po ty pro dospělé závodníky.

Český koloběžkový pohár

V rámci akce proběhlo také 7. kolo Českého koloběžkového poháru na trase na 10 800 metrů. V kategorii mužů vybojoval první místo s nejrychlejším časem 00:23:35 Roman Matyáš z týmu Třista60. Pro vítězství v kategorii žen si dojela s časem 00:25:44 Andrea Zbožková ze stejného týmu.

Proběhla tradiční charitativní dražba koloběžky

Zlatým hřebem akce Koloběžka DEN byla charitativní dražba speciálně upraveného modelu koloběžky Yedoo Wolfer RS, kterou nám do dražby věnovala firma Yedoo a na jejíž rám se podepsal lezec Adam Ondra.

Koloběžku vydražil za 20 500 Kč dražitel Kryštof Pilát. Kromě koloběžky jsme vydražili také tričko a sportovní láhev s podpisem Adama Ondry. Celkový výtěžek z dražby je 23 000 Kč.

Doprovodný program

Děti si užily Divadélko první pomoci se záchranářem Markem ze Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje nebo si mohly vyzkoušet jízdu zručnosti, kterou na místě připravila Městská policie hl. m. Prahy. Součástí doprovodného programu byly také ukázky výcviku služebních psů a dravců Armády ČR. Po celou dobu akce probíhala tombola.

Hlavní cena závodu

Ze společnosti AutoPalace nám věnovali hlavní cenu do závodu – „Zapůjčení osobního vozu Hyundai Kona s plnou nádrží na celý víkend“. A protože u koloběžek jde především o požitek z jízdy a ne o rychlost, tak byla cena vylosována na místě ze všech dospělých účastníků závodu.

Moc děkujeme všem účastníkům, partnerům a dobrovolníkům!

Těšíme se na příští ročník, který plánujeme na září 2024.